HRVATSKI KARATE SAVEZ
  CROATIAN KARATE UNION

Zagrebački karate savez
19. MEMORIJALNI KARATE KUP ZAGREB 2018.

Na 19. međunarodnom memorijalnom karate kupu Zagreb, održan 12.5.2018. u Sportskom centru Lučko sudjelovalo je 435 natjecatelja iz 49 karate klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije.
Turnir je posvećen poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba koji su nesebično dali svoje živote u stvaranju samostalne i nezavisne države Hrvatske. Natjecanje je održano u organizaciji Memorijalnog programa Udruge dragovoljaca Hrvatskih obrambenih snaga Grada Zagreba i tehničkog organizatora Karate kluba Stijena. Otvorenje Memorijala je uveličala gospođa Kata Zadro, supruga poginulog vukovarskog branitelja Blage i sina Roberta Zadro. "Lijepu našu" je prekrasnim glasom otpjevala Natalija Kralj, studentica Muzičke akademije.

Za najuspješniji klub u katama proglašen je Karate klub Kaptol iz Zagreba, dok se u borbama izborio Karate klub Globus Čakovec.
Stijene su osvojile 23 medalja od toga 5 zlata, 7 srebra i 11 bronci.

BILTEN
19. MEMORIJALNOG KARATE KUPA ZAGREB 2018.

MIA IZBORILA NASTUP ZA KVALIFIKACIJSKI KARATE TURNIR ZA OLIMPIJSKE IGRE MLADIH
U subotu 6.5.2018. u Kostreni održan je Izborni karate turnir za nastup na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre mladih koji će se održati krajem lipnja u Umagu. Pravo nastupa na kvalifikacijskom turniru za OI mladih ima po jedan natjecatelj iz svake zemlje. Pravo nastupa za Hrvatsku karate reprezentaciju je izborila naša "Stijena", Mia Greta Zorko u kategoriji juniorke + 59 kg! U finanom meču radila je protiv jako dobre natjecateljice Lea Vukoje (Europske kadetske prvakinje u kadetkinjama 2017.) i u neizvjesnoj borbi pobijedila u produžecima na zlatni bod.
Zaželimo Miji puno uspjeha i sreće na kvalifikacijskom turniru.
Osim Mie, nastupao je i naš Lukas Vounasis koji je na žalost tijesno izgubio u finalu, te se nije uspio plasirati na kavlifikacijskom turniru.
U sklopu Izbornog turnira održan je 26. Rijeka kup 2018., gdje je naš Lukas osvojio srebrnu medalju u kadetima -57 kg.

19. OPATIJA KUP 2018.

19. Opatija kup, 22.4.2018.
3. mj. Lukas Vounasis kadeti -57 kg
Nastupao je i Marko Vrhovski.

ZLATNA MIA NA ZLATNOM POJASU ČAČKA 2018.
Na 47. tradicionalnom međunarodnom karate natjecanju "Zlatni pojas Čačka", održan 20./21.4.2018. u Čačku, Srbija, naša Mia Greta Zorko osvojila je zlatnu medalju u kategoriji juniorke +59 kg.
Nanizala je pet uvjerljivih pobijeda. Prvo kolo pobijedila je natjecateljicu Makedonije sa 4:1, Slovenije sa 8:1, Makedonije sa 3:0, i Turske sa 3:0. U finalu se borila sa svjetskom kadetskom prvakinjom iz Jakarte, Turkinjom Kayrom Sezgin i pobijedila sa visokih 5:2.
Nastupao je i naš Dario Gluhinić u kategoriji kadeta +70 kg. U prvom kolu pobijeđuje makedonskog natjecatelja, na žalost u drugom kolu izgubio je od natjecatelja Izraela.

«« Početak « Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sljedeća » Kraj »»

Stranice 1 - 5 od 450