MIA GRETA ZORKO OSVOJILA ZLATO U BORBAMA EKIPNO NA PRVENSTVU BALKANA U PODGORICI 2024.

23./25.2.2024. Podgorica, Crna Gora

1. mj. Mia Greta Zorko, seniorke borbe ekipno

Nakon osam mjeseci izbivanja sa karate natjecanja (zbog operacije koljena), naša Mia je odlično ušla u novu sezonu. U sastavu Hrvatske karate reprezentacije: Ema Sgardelli, Nikolina Golomboš, Petra Nuić i naša “Stijena” Mia Greta Zorko nakon tri uvjerljive pobjede protiv reprezentacije Kosova, Crne Gore, Bosne i Hercegovine popele su se na najviše postolje.
Mia je sudjelovala u sva tri meča, imala je dvije pobijede i jedan nerješen rezultat.
Čestitke curama i izborniku reprezentacije Đoniju!
U pojedinačnoj kategoriji (-61 kg) Mia je osvojila plasman 5. mj. Pobijedila je natjecateljicu Kosova i Makedonije a izgubila u borbama za medalju protiv Srbije i Makedonije.
Nastupao je i Stjepan Štimac u kategoriji -75 kg. U meču protiv reprezentativca Makedonije bilo je puno loših i spornih sudačkih odluka, te na žalost nije uspio proći prvo kolo.